ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Во ОВР Кичево денеска во 8:30 часот бил приведен К. Н. (33) од Кичево, за кого била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close