ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено лице барано со потерница

Во село Долно Соње, општина Сопиште, на 14 октомври 2021 во 16.10 часот, полициски службеници од Оперативен тим потраги ја лишиле од слобода А.В.М.(46) од Скопје која се барала со потерница за издржување затворска казна, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close