ХроникаХроника.Портал

Приведено лице барано со потерница за 12 години затворска казна

Полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров денеска пред трговски центар во Гостивар ја лишиле од слобода е С.Р. (42) од село Чајлане - Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 21 октомври 2021 (МИА) – Полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров денеска пред трговски центар во Гостивар ја лишиле од слобода е С.Р. (42) од село Чајлане – Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Денеска во 16:30 часот  од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров, пред трговски центар во Гостивар лишена од слобода е С.Р. (42)  од село Чајлане – Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд за издржување казна затвор во траење од 12 година, се вели во соопштението од МВР.

Од МВР информираат дека лицето ќе биде предадено на КПУ -Идризово. аа/вј/

Таг
Back to top button
Close
Close