ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено лице барано по централна потерница

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Центар денеска го лишија од слобода Ф. П. (70) од Скопје, за кого била распишана централна потерница за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close