ХроникаХроника.Портал

Приведени три лица за изнуда, меѓу нив и полициски службеник, поднесена кривична пријава

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал - Одделение за насилен криминал вчера ги лишиле од слобода С.Д.(61), Н.К.(37) и М.Р.(43), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело „изнуда“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close