ХроникаХроника.Портал

Приведени разбојници во Скопје

МВР соопшти дека на 04.10.2022 во 17.20 часот на булеварот „Никола Карев“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Н.Љ.(27) и М.Љ.(29), двајцата од Скопје, постапувајќи по пријава според која непосредно пред тоа, на подрачјето на Кисела Вода, сториле кривично дело „разбојништво“, при што од едно лице одзеле мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close