ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени дилери во Битола, пронајден хероин

Полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Осма” во Битола, вчера ги лишиле од слобода В.У.(33) и М.К.(31), двајцата од Битола, бидејќи кај нив биле пронајдени и одземени девет пакувања хероин.

Back to top button
Close
Close