0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени двајца скопјани поради кражба

Во трговски центар во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар денеска ги лишиле од слобода А.К. и Е.Р., двајцата од Скопје, кои биле затекнати при извршување кражба, во која одземале пари од З.С..

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close