ХроникаХроника.Портал

Приведени двајца криумчари на мигранти

На место викано „Клисура“ на автопатот А1, во близина на Демир Капија, синоќа во 19.00 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица ги лишиле од слобода од С.Р.(22) од село Брест, општина Чучер Сандево  и Е.Ј.(25) од селол Арачиново.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close