ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени двајца битолчани, при претрес пронајдени и одземени марихуана и пари

Полициски службеници од СВР Битола вчера во 17:30 часот на ул.„Партизанска“ во Битола, ги лишиле од слобода Т.Ж.(25) и З.Ж.(56), двајцата од Битола. При претрес во домот и возилото „мерцедес“ на Т.Ж., извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, пари во различни апоени и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close