БалканДописници СветСвет.Слајдер

Приведени активисти поради гаѓање со јајца на муралот на Ратко Младиќ во Белград

Полицијата во цивилна облека ја уапси активистката за човекови права Аида Чоровиќ откако фрли неколку јајца на муралот на Ратко Младиќ на аголот кај улиците Његошева и Алекса Ненадовиќ во Белград, изјави за ФоНет еден од активистите на невладините организации кои сакаа да го пребојат муралот, но полицијата го забрани тој собир

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close