ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведена скопјанка за издржување на затворска казна

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје синоќа во 22:10 часот на кеј „Димитар Влахов“, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода скопјанката Ш.М.(27).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close