0_Web_АктуелноВидео изјаваОпштествоОпштински вестиСкопје

Приватните превозници наплатувале билети, а парите не ги пријавувале, Арсовска најави нов јавен повик

Приватните превозници од 2017 година наплатувале билети и парите не ги пријавувале, а фактурирале по 400 илјади евра од ЈСП секој месец, изјави денеска градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, посочувајќи дека оваа шема најверојатно траела пет години. Град Скопје, како што информира, има изготвено нов јавен повик каде што приватните превозници ќе имаат можност поединечно да аплицираат за линија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close