0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Претставник на Стејт департментот за ЗБ-Ескобар доаѓа во Брисел на разговори за северно Косово

Американскиот заменик-помошник државен секретар за Европа и Евроазија Габриел Ескобар следната недела ќе пристигне во Брисел каде со европските партнери ќе разговара за актуелната ситуација на северот на Косово

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close