Општество

Претставник на Кабинетот на претседателот положи цвеќе пред споменикот на „Св. Климент Охридски“

Претставник на Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија по повод празникот 8 Декември – „Св. Климент Охридски“, денеска положи цвеќе пред споменикот на Св. Климент Охридски што се наоѓа пред Народната Универзитетска Библиотека „Св. Климент Охридски“, во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close