Дописници СветЕвропа

Претседател на ПССЕ : Се појавува „нова генерација на права“

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), Рик Даемс пред парламентаците од 47 земји членки на Советот на Европа, зборуваше за појавата на нова генерација на права, како што се правото да се знае вистината, правото на приватност, правото на еднаквост, повикувајќи го ПССЕ да ги разгледа овие исклучително важни прашања на сеопфатен и тематски начин, јави дописникот на МИА од Стразбур.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close