0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталАнализаДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталМИА ИстражуваСвет.Слајдер

Претседателските избори во Франција и последиците за Европа: Две визии за Европската Унија

Европа е составен дел од разидувањата во изборните програми на двајцата кандидати за претседател на Франција. Од една страна, Емануел Макрон, убеден Европеец и кој сака да обезбеди проевропски политички континуитет. Од друга, Марин Ле Пен и нејзината визија за „Европа на нациите“,Небојша Вукадиновиќ, доктор на институтот за политички студии од Париз, Професор на Сциенс По, директор на програми во ЕуропаНова и Корентан Горин, генерален директор на ЕуропаНова даваат анализа за последиците за Европа од овие избори во неделникот Журнал ди Диманш, пренесува дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close