Видео изјаваПолитика

Обраќање на претседателот Пендаровски на 76. сесија на Генералното собрание на ОН (во живо)

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска има обраќање на Генералната дебата на 76. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, што се одржува на тема „Градење отпорност преку надеж - опоравување од Ковид-19, одржливо обновување, одговор на потребите на планетата, почитување на правата на луѓето и ревитализација на ОН“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close