0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталПолитика

Претседателот Пендаровски ја посети изложбата на дела од Петар Хаџи Бошков во Стоби

Претседателот Стево Пендаровски ја посети изложбата на дела од реномираниот македонски скулптор Петар Хаџи Бошков, поставена во археолошкиот локалитет Стоби, а во рамки на проектот насловен „Откривање на иднината: Археологија на модерноста“.

Back to top button
Close
Close