0_Македонија.ПорталОпштество

Претседателот Пендаровски ја посети „Костал Македонија“ во Охрид

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја посети фабриката „Костал Македонија“ во Охрид, која е дел од германската групација „КОСТАЛ“ за производство на делови и компoненти за автомобилската индустрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close