0_Македонија.ПорталОпштество

Претседателот Пендаровски се сретна со студенти од Дипломатската академија од Виена

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими студенти од Дипломатската академија од Виена, придружувани од директорот на Академијата, амбасадорот Емил Брикс, информираат од Кабинетот на шефот на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close