0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Претседателот Пендаровски на 12 студенти им врачи признание „Инженерски прстен“ за 2022 година

На свечена церемонија, пред платото на претседателската „Вила Водно“, претседателот Стево Пендаровски денеска им врачи признание „Инженерски прстен“ на 12 најуспешни студенти, кои дипломирале на факултетите за инженерски дисциплини во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close