0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Претседателот Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими Македон Димитриевски, ученик во второ одделение во ОУ „Лирија“ од Тетово, кој поседува натпросечна интелигенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close