0_Македонија.ПорталОпштество

Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими Амир Дестанов, ученик во ООУ „Браќа Рамиз и Хамид“ во Шуто Оризари, кој на натпреварот по математика  „Кенгур 2022“  освои трето место и е вклучен во активностите на Дневниот центар за деца на улица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close