СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Претседателот на Узбекистан воведе едномесечна вонредна состојба во автономната република Каракалпакстан

„Со претседателски указ, во Република Каракалпакстан е воведена вонредна состојба од 00:01 часот на 3 јули до 00:00 часот на 2 август 2022 година, заради безбедноста на граѓаните, заштита на нивните права и слободи и воспоставување на редот и законот“, напиша Асадов на каналот Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close