0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Претседателот на Собранието доцна вечерва ја прекина 71. седница

Претседателот на Собранието Талат Џафери неколку минути пред 23:00 ја прекина 71. седницата, на која почна расправата по 15 точка од дневниот ред Дополнет предлог на закон за спречување перење пари и финансирање на тероризам.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close