СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Претседателот на Казахстан избран за нов лидер на владејачката партија

Владејачката партија на Казахстан денеска за свој нов лидер го избра претседателот на државата Касим-Жомарт Токаев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close