ОпштествоХроникаХроника.Портал

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

При претрес во домот на лицето О.И. (20) од струмичкото село Свидовица, полицијата пронашла марихуана и гранки од растението Cannabis, соопштија денеска од МВР.

Back to top button
Close
Close