0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Претпладне сончево и топло, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец, а попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 32 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close