0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Претежно сончево, со температура до 22 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево, претпладне во јужните делови со појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната од 17 до 22 степени, информираат од УХМР.

Back to top button
Close
Close