Оригинални текстовиПолитички партии

Прес-конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски

Работите на булевар Никола Карев, тоа е булеварот на таканаречената пластичарска, од касарната Илинден до Момин Поток во Скопје, ќе чинеа дупло поевтино доколку не постоеше шема ПРОФИТЕР и доколку ставките во овој договор потпишан од Петре Шилегов не беа неколку пати повисоки од пазарната цена на истите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close