0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“

„Ова укажува дека истекувањето на гас престанало“, објави агенцијата. -Или гасоводот е целосно празен или притисокот на гасот во гасоводот и водата надвор од него се во рамнотежа, изјави портпаролот на агенцијата Улрих Лисек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close