0_Магазин.ПорталКујнаМагазин

Препечената храна е опасна по здравјето

Акриламид е хемиско соединение коешто се создава на повисоки температури во храна богата со скроб и е потенцијално штетно за здравјето доколку се внесуваа подолго време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close