0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Премиер лигата воведе нови правила поврзани со ковид рестрикциите

По денешниот состанок со клубовите, Премиер лигата ги промени насоките за случаите со Ковид-19. Отсега ако некој клуб бара одложување на свој натпревар врз основа на недоволен број здрави фудбалери потребно е да има минимум четири заразени играчи, соопшти раководството на Премиер лигата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close