ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Премиерот на Луксембург обвинет за плагијат призна дека „требало да постапи поинаку“

Луксембуршкиот премиер Ксавиер Бетел (48), обвинет за плагијат на докторска дисертација што ја бранел пред 20 години на Универзитетот во Нанси, веднаш по објавувањето на веста од онлајн медиумите, призна дека „требало да постапи поинаку“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close