СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Премиерот на Израел го поздрави американскиот план за поморска демаркација со Либан

Израелскиот премиер Јаир Лапид денеска го поздрави предлогот на САД за воспоставување поморска граница со Либан, оценувајќи дека тоа ќе го реши долгогодишниот спор меѓу двете соседни земји и ќе придонесе за зајакнување на израелската економија и подобрување на регионалната безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close