0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Премиерот Ковачевски на 11 мај во Брисел

Премиерот Димитар Ковачевски во среда ќе го посети Брисел, каде ќе учествува на сега веќе традиционалната неформална вечера организирана од високиот претставник за надворешна политика ЕУ, Жозеп Борел за лидерите од земјите од Западниот Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close