0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Премиерот Ковачевски ги информираше членовите на Владата за пристигнатиот нов француски предлог

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната 57 владина седница ги информираше членовите на Владата дека во Министерството на надворешни работи од француското претседателство пристигна предлог со решенија кои се однесуваат на јавно изнесените позиции и ставови од страна на Република Северна Македонија во однос на спорот со Република Бугарија, информира владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close