КултураКултура.Портал

Премиера на претставата „Вистинскиот запад“ во МКЦ

  Во Младинскиот културен центар денеска и утре од 20 часот ќе биде изведена премиерата „Вистинскиот запад“ во режија на Борис Василески, според најпоставуваниот драмски текст на наградуваниот американски автор Сем Шепард.

Back to top button
Close
Close