КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Премиера на краткиот филм „ПС Бусан“ на Саша Станишиќ, снимен во Јужна Кореја

Краткиот филм „ПС Бусан“ (PC Busan) во режија на Саша Станишиќ ќе има македонска премиера денеска во мултимедијалниот простор „Кафе и филм Котур”. Проекцијата  е во рамки на четвртото издание на Фестивалот на филм и музика „Ѕирни“ кој се одржува од 1 до 10 октомври.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close