Дописници МКДМакедонија.СлајдерОпштински вести

Преку проект ќе се заштитуваат пештерските екосистеми во Галичица од негативните ефекти на климатските промени

Охридскиот Црвен крст потпиша договор со Prespa Ohrid Nature Trust - PONT за финансиска поддршка за реализација на проектот „Заштита на пештерските екосистеми и загрозените растителни и животински видови во Националниот парк Галичица од негативните ефекти на климатските промени“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close