0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Преку апликацијата мојДДВ вратени 4,2 милијарди денари, најголем број корисници се жени

Преку мерката мој ДДВ во изминатите три години се вратени 4,2 милијарди денари, или близу 68,3 милиони евра, информира директорката на УЈП Сања Лукаревска на денешната прес-конференција на тема „Три години мојДДВ“ .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close