БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Презентиран првиот Национален стратешки план на Грција за екстровертност – 458 активности за 2021 година

Од Западен Балкан и Европа до Блискиот Исток, САД, Јужна Америка, Азија, Африка и Австралија се протега првиот национален стратешки план на Грција за екстровертност што содржи 458 активности за 2021 година, според генералниот секретар за меѓународни економски односи и екстровертност и претседател на Enterprise Greece, Јоанис Смирли, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close