0_Магазин.ПорталАвтомобилиДописници Свет

Презентиран првиот грчки ултраавтомобил – „хаос“

„Хаос“ е името на првиот грчки т.н. ултраавтомобил што ќе има две верзии и според медиумите во Грција ќе чинат 5,5 милиони, односно 12,5 милиони евра, а го презентираше компанијата „Спирос Панопулос аутомотив“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close