0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Презентација на проектот „Граѓанските организации во акција за климатските промени“

На денешната промоција на проектот „Граѓанските организации во акција за климатските промени“, министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини во своето обраќање посочи дека ова е одлична можност да се види важноста од соработката со граѓанските организации, со цел да се продолжи со спроведување на стратегијата и усогласување на законите со директивите на Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close