0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Презентација на новиот Стратешки зелен инвестициски фонд на ТИРЗ за поддршка на инвестиции

Во Дирекцијата на ТИРЗ денеска ќе се одржи средба на министерот за финансии Фатмир Бесими и директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски со новинарите на која ќе информираат за начинот на функционирање на новиот Стратешки зелен инвестициски фонд на ТИРЗ за поддршка на инвестиции, креиран во рамките на Планот за забрзан економски раст на Владата што го подготви Министерството за финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close