0_Web_Актуелно0_Магазин.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиРепортажа

Предложните места за парк во Тетово сега наликуват на депонии со руинирани објекти

Деловите од Тетово предложени да ја формираат новата парковска површина сега се претежно неуредени места полни со смет, отпад, мебел, дива вегетација, руиниранирани објекти, па оттаму се чини сосема прифатлива и разбирлива идејата на тие простори да има парк, како што предлагаат од иницијативата „Тетово сака парк“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close