0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Предлог-резолуција во ПССЕ со која се бара поддршка за европска перспектива на Западен Балкан

Триесет и седум членови на Парламентарното собрание на Советот на Европа предлагаат резолуција со која се бара поддршка за европска перспектива на Западен Балкан, јави дописникот на МИА од Стразбур.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close