АБНА

Предлогот на француското претседателство за РСМ е добар, бидејќи во голема мера ги исполнува барањата на Бугарија, сметаат бугарски политиколози

Предлогот на француското претседателство за Република Северна Македонија е добар, бидејќи во голема мера ги исполнува барањата на Бугарија. Тоа за БТА го изјавија бугарските политиколози Даниел Смилов и Парван Симеонов во врска со предлогот што го добила Комисијата за надворешна политика на Народното собрание на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close