0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Предадени материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

ДНК – профилите на роднините на несреќно загинатите патници во тешката автобуска несреќа во Бугарија, со информација за вид на сродството, заедно со записници од испитување на осум сведоци за сообраќајната трагедија, предметот оформен во Министерството за транспорт и врски за издавање на лиценца за меѓународен слободен превоз и целокупната документација за автобусот со која располага МВР, денеска се предадени на бугарските обвинители, од страна на Јавното обвинителство за Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close